5. kapitola - Bradavice (1. část)

22. prosince 2006 v 19:26 | margelinazv |  Harry James Potter a James Potter
5. kapitola - Bradavice
Poslední prázdninový týden uběhl jako voda a nastal den odjezdu do Bradavic.
"Máš všechno sbaleno?" zeptal se Sirius Harryho, když ho uviděl vcházet do kuchyně.
"Myslím, že jo," řekl a poté se rozhlédnul, "Kde je táta?"
"Musel už odjet do Bradavic."
"Proč? Vždyť ještě včera říkal, že mě chce doprovodit až k vlaku," řekl zatímco si sedal k připravené snídani.
"No, mi jenom řekl, že s ním chce Brumbál o něčem mluvit."
Harry se ušklíbl. <i>Prý o něčem. Spíš o někom.</i> A poté se pustil do snídaně. Jakmile dojedl, skočil si pro kufr a Kulový Blesk a spolu se Siriusem vyšel před dům se přemístit.
Objevili se na nádraží Kings Cross, v místnosti určené pro přemísťování. Ihned poté z ní vyšli a zamířili k přepážce mezi nástupištěm 9 a 10. Když už byli u ní, tak Sirius Harrymu vysvětlil, jak má projít. Harry popadl kufr a koště, následován Siriusem, prošel skrz a hned poté mu zrak padl na Bradavický spěšný vlak. <i>Páni. Tak tomu teda říkám vlak.</i> Rozloučil se s Siriusem a zamířil k němu. Jakmile byl už uvnitř, tak začal hledat nějaké volné kupé, které našel skoro až na konci. Když se vlak rozjel, Harry už seděl uvelebený na sedadle. Cesta probíhala celkem klidně do té doby, než se otevřely dveře jeho kupé a dovnitř okázale vstoupil nějaký blonďák a jeho dva nohsledi. Podíval se na Harryho zkoumavým pohledem a poté si sedl naproti němu.
"Ty musíš být Harry Potter, že?"
"Jsem," potvrdil neochotně, "A ty jsi kdo?"
"Draco Malfoy," odpověděl a poté ukázal na ty dva nohsledy, "A to jsou Crabbe a Goyle."
<i>Tyhle jména, už jsem někdy slyšel. Počkat. Podíval se na Malfoye. No jistě. Sirius říkal, že Malfoy senior nejspíš pracuje pro Voldemorta. Takže tenhle je určitě jeho syn. A ti jeho nohsledi jsou nejspíš taktéž synové Smrtijedů. Zajímavé. Určitě je Voldemort poslal, aby se mnou navázali kontakt. Což se jim, ale nepodaří</i>. Usmál se.
"Čemu se směješ?" zeptal se uraženě Malfoy.
"Tomu, že si myslíš, že bych se s tebou vážně bavil. S takovým. No, nechci urážet."
"Jak se opovažuješ!" řekl a vstal, "Já jsem z čistokrevného rodu Malfoyů. Měl by si být poctěn, že jsem s tebou jen prohodil slovo."
"Vážně? Nemyslím si."
To už si Malfoy nenechal líbit a on a jeho dva nohsledi vytáhli hůlky. Harry se něj jen líně podíval a poté promluvil: "Já být tebou, tak to nedělám. Víš, co všechno by se ti mohlo stát?"
"Myslíš, že se tě bojím? Ano, je pravda, že si přežil smrtící kletbu, ale jen díky té mudlovské šmejdce," řekl posměšně.
"Varoval jsem tě," řekl naštvaně a vstal, "Nikdo nebude urážet moji rodinu."
Hned poté se rukou rozmáchl a všichni tři proletěli skleněnou výplní dveří ven na chodbičku. Harry vylovil ze své kapsy u kalhot hůlku a šel za nimi. Jakmile k nim došel, rozhlédnul se a uviděl, že z ostatních kupé vykukují hlavy jeho budoucích spolužáků. Jedna z nich byla Rona Weaslyho. Usmál se na něj a hned poté se sklonil nad Malfoyem, dal mu hůlku pod bradu, a nenávistně sykl: "Tohle bylo jenom minimum z toho, co se ti může stát, když si ještě někdy vezmeš do huby, někoho z mé rodiny."
Poté se vrátil do kupé, kouzlem opravil dveře a zavřel za sebou. Když si chtěl už sednou, všimnul si, že tu jsou ještě jejich hůlky, které jim nejspíš vypadli z rukou, když letěli ven. Tak je vzal, otevřel dveře a promluvil na ještě ležícího Malfoye a jeho dva nohsledy:
"Něco jste si tu zapomněli," řekl a hodil je na ně.
Malfoy rychle vzal svou hůlku a spolu s Crabbem a Goylem, utekl pryč. Harry se vrátil zpět do kupé a sedl si na sedadlo. Hned poté se rozesmál na celé kolo. <i>Tak na tohle nezapomenu. Ty jejich výrazy.</i> Rozesmál se ještě víc, ale najednou se zarazil. Do jeho kupé vstoupil Ron Weasley.
"Ahoj Harry," řekl a posadil se.
"Ahoj."
"To bylo něco, jak si zamával s tím Malfoyem," prohlásil s obdivem, "Jen by mě zajímalo, co to bylo za kouzlo."
<i>Mám mu říct, že to nebylo žádné kouzlo? Raději ne.</i>
Chystal se mu něco odpovědět, ale zarazilo ho další otevření dveří jeho kupé.
"Co si myslíš, že děláš?" zeptala se ho dívka se střapatými hnědými vlasy.
Harry na ni jen vyvalil oči. <i>Co si to dovoluje.</i> Ale nahlas nic neřekl.
"Myslíš si," pokračovala dál, "že když jsi Harry Potter, tak můžeš jen tak napadat ostatní studenty? Ne, že by mi obzvlášť vadilo, že to byl Malfoy, ale i tak. Tohle dělat nemůžeš."
"To jsem si měl raději nechat urážet svoji rodinu?" zeptal se jí a pokračoval, "A navíc, já jsem ho ještě předtím varoval."
Dívka mu chtěla na to něco odpovědět, ale Harry ji zarazil.
"Kdo vůbec jsi, že mi tady rozkazuješ, jak se mám chovat?"
"Hermiona Grangerová. Primuska."
"Tak to je mi potěšením, že tě poznávám," řekl ironicky, "Nechtěla by ses tady u nás posadit a dát mi ještě nějakou přednášku?"
"S potěšením," řekla a posadila se vedle Rona.
Harry na ni ještě víc vyvalil oči. <i>Tak to jsem nečekal.</i> Poté si všimnul, jak Ron i Hermiona začínají červenat. <i>Někdo je tu do sebe zamilovaný.</i> Ušklíbl se.
"Tak co?" zeptal se po chvíli, "Přednáška nebude?"
"Ne, myslím že ti to stačilo," odpověděla mu a poprvé se usmála.
"Z jaké koleje vlastně jsi?"
"Hermiona je z Nebelvíru," odpověděl místo ní Ron.
"Díky Rone, ale já umím mluvit sama," zamračila se na něj.
"Vy spolu chodíte?" zeptal se neomaleně Harry.
"To ani náhodou. Chodit s ním?" ukázala Hermiona na Rona a zakroutila hlavou, "Jsme jenom přátelé."
<i>Možná, že teď jste jenom přátelé, ale určitě chcete být oba dva něco víc.</i>
Od té chvíle už zase cesta probíhala klidně. Harry se s oběma velmi dobře bavil a musel uznat, že jsou skvělí. Když dorazili do Prasinek, rozloučili se s ním, protože jednak si museli vzít své věci, a za druhé jeli do školy kočárem. Zatímco Harry, i když nešel do prvního ročníku, musel jet jako nový student na lodičce přes jezero až do hradu. Jakmile vystoupil z vlaku na nástupiště uslyšel nad sebou hlas, který nepochybně patřil Hagridovi, se kterým se seznámil, když byl na Grimmauldově náměstí.
"Prváci, ke mně!" zvolal ještě jednou Hagrid. Harry se okamžitě poté k němu vydal.
"Ahoj Hagride," pozdravil ho.
"Ahoj Harry, jaká byla cesta?"
"Ale jo, ušla," řekl a ušklíbl se.
Hned poté, spolu s prvákama, následoval Hagrida k loďkám. Plavba po jezeře, byla pro něj hrozně nudná, do té doby než spatřil Bradavický hrad. <i>Teď už tátu chápu, proč pořád básnil o tom, že jsou Bradavice překrásné.</i> Když dorazily k břehu, vystoupili z loděk a Hagrid je doprovodil až do vstupní síně, kde na ně už čekala přísně vyhlížející profesorka.
"Vítám vás zde na Bradavické škole čar a kouzel," na chvíli se odmlčela a poté pokračovala, "Já jsem profesorka McGonagallová. Za chvíli vstoupíte do Velké síně, kde po přečtení vašeho jména si sednete na stoličku a Moudrý klobouk vás zařadí do jedné ze čtyř kolejí: Nebelvíru, Havraspáru, Mrzimoru a Zmijozelu. Poté si sednete ke svému kolejnímu stolu. Je to všem jasné?"
Všichni přikývli. Poté se obrátila na Harryho.
"Pane Pottere, vy tu zůstanete než vás zavolám a poté uděláte to, co jsem nyní říkala. Souhlasíte?"
"Ano."
"Tak pojďte," otočila se zpátky na prváky. Ti ihned poslechli a následovali ji dovnitř.
<i>No jo. Já jsem něco extra. Co tu teď budu jako dělat? Čumět na dveře a čekat na zavolání jako nějaký pes? To by se ani Siriusovi nelíbilo, ale co mi taky jiného zbývá, že?</i>
James seděl úplně na konci učitelského stolu a nevnímal zařazování prváků. Přemýšlel o tom, co mu řekl Brumbál. <i>Takže i Brumbál se bojí, že ta Voldemortova schopnost, kterou Harry získal, ho ovládne a přidá se k němu. Ale to nikdy nedopustím. Kdybych jenom věděl, jaká to je. Doufám, že ne ta, kterou myslím.</i> Povzdechnul si a rozhlédnul se po Velké síni. <i>Je skvělé být zase v Bradavicích, i když jako profesor. Jenom mi tu idylku kazí ten blbec. Jestli bude mít nějaké hloupé řeči, tak se neudržím a jednu mu fláknu.</i> Podíval se nenávistně na profesora lektvarů, Snapea. Poté svůj zrak otočil na McGonagalovou a začal vnímat v tu pravou chvíli.
"Nyní, když už jsme zařadili všechny studenty prvního ročníku. Je načase taktéž zařadit studenta, který k nám přešel z Irska a bude zde studovat sedmý ročník," odmlčela se a poté pokračovala, "Prosím, přivítejte pana Harryho Jamese Pottera."
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 martin martin | 6. července 2007 v 19:01 | Reagovat

tahle kapitola byla dobra!hlavne jak harry rozbil malfoyovi drzku

2 Kiki Kiki | 24. srpna 2007 v 15:03 | Reagovat

Ahojky, podívejte se na mojí školu  na www.h-bradavice.estranky.cz a pokud se vám bude líbit můžete se zaregistrovat :)

3 maggdinka maggdinka | Web | 15. ledna 2010 v 15:42 | Reagovat

Tuhle povídku jsem začala číst už na HP fandomu a moc se mi zalíbila :) je pěkná, zajímavá. Nic na tenhle způsob sem ještě nečetla :) taky mám blog s povídkami, i když spíš převažuje doba pobertů, to mě baví víc :) Harryho Pottera mám moc ráda a povídky z jeho doby taky :) jdu hned na další kapitolu. Je to opravdu zajímevé a jde vidět, že máš talent :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama